Leverandørguide

&tradition, andtradition.com

A

A2, A2designers.se, designspirit.no

A Huseby, ahuseby.no

Amazing Space, parfymeri.no

Anna Leena, annaleena.se

Anne Tophøj, craftscollection.dk

Anthropologie, anthropologie.eu

Art Interiør, artinterior.no

Artek, artek.fi, +46 8 462 90 90, stockholm@artek.fi

Artemide, euklides.no

Artifort, witehauz.com

Artilleriet, artilleriet.se

Asplund, asplund.org

Atelier Pfister, atelierpfister.ch

Au Maison, Vatsgar Interiør Agentur, Ringsveien 12, Stabekk, tlf 93 21 76 23

B

B&B Italia, expo-nova.no

Baronesse, fargerike.no

Berga, berga-form.no

Bert Frank, bertfrank.co.uk

Bloomingville, bloomingville.dk

Blåmann Møbler, blamann.com

BoConcept, boconcept.no

Bolia, bolia.no

Bolina, bolina.no

Brdr. Krüger, brdr-kruger.dk

Broste Copenhagen, brostecopenhagen.com

By Lassen, eddainterior.no

By Nord, bynord.com

Byredo, parfymeri.no

C

Cappellini, expo-nova.no

Carl Hansen & Søn, carlhansen.com

Cassina, superblue.se

Ceannis, palma.no

ClassiCon, classicon.com

Cole & Son, borge.no

Country Chic, Vibes gate 2, +47 22 60 20 40

CréationBaumann, intag.no

D

Dansk Made for Rooms, danskmadeforrooms.dk

Darling Clementine, darlingclementine.no

Day Home, Day Birger et Mikkelsen, Hegdehaugsveien 34, Oslo, tlf 97 52 54 65

Designers Guild, riisinterior.no

Delightfull, delightfull.eu

Designdelicatessen, designdelicatessen.no

DKNO (butikk), dkno.no

Dorte Agergaard,  dorteagergaard.dk, Woods Agentur: +47 40612848.

E

E15, e15.com

Edda Interiør, eddainterior.no

Edsbyn, edsbyn.com

Eilersen, eilersen.eu

Ellos, ellos.no

Eno, enostudio.net / illumsbolighus.no

Eske (butikk), eske.as

Essie, L’Oréal Norge AS

Euklides, euklides.no

Eva Solo, evasolo.com

Expo Nova (butikk), expo-nova.no

F

Far-far, far-far.no

Faye Toogood, fayetoogood.com

Ferm Living, ferm-living.com

Finnsdottir, finnsdottir.dk

Fired Earth, itadesign.no

Flisekompaniet, flisekompaniet.no

Flos, Flos Norge A/S, Tel.:  22 12 86 00 /  info@flos.no

Flügger, flugger.no

FontanaArte, fontanaarte.com

Form us with love, onenordic.com

Formverk, items.nu

Foscarini, Paustian, Vibes gate 20 A, Oslo, tlf 23 19 78 00

Frandsen, frandsenlighting.dk

Fredericia Furniture, fredericia.com

Fritz Hansen, fritzhansen.com / +47 22 54 65 65

Functionals, functionals.eu

G

Gandia Blasco, roberttandberg.no

Garbo Interiør, garbointeriors.com

Gense, gense.se, +47 62 51 27 10

Georg Jensen, georgjensen.com, illumsbolighus.no

Georg Jensen Damask, damask.dk

Grand Cusine, electrolux.no

Granit, granit.se

Gras, artilleriet.se

Gubi, ahuseby.no /illumsbolighus.no

H

H&M Home, hm.com

Habitat, habitatstore.no

Hagedornhagen, hagedornhagen.com svangaard.dk

Hans Sandgren Jakobsen, lampemesteren.no

Hay, hayshop.no

Helgo, helgo.dk

Himla, himla.se

House Doctor, tinasand.no

Holmegaard, Rosendahl Int, Norge, Ragnhild Nesje, 48140258 rne@rosendahl.com

Home & Cottage, homeandcottage.no

How Are You, formgivere, howareyou.se

Hviit, hviit.no

Hübsch, hubsch-interior.com

Höganäs, hoganaskeramik.se

I

Ibride, ibride.fr / eske.as

Iittala, illumsbolighus.no

Ikea, ikea.no

Ilva, ilva.dk

Indiska, indiska.com

Isamu Noguchi, noguchi.org

J

Jonathan Adler, inside-too.no/ fifty-six.no / 21 07 56 76

Jotun, jotun.no

Jysk, jysk.no

Jøtul, jotul.com

K

Kähler, Kahlerdesign.com

Kare Design, kare-design.com

Kenwood, kenwoodworld.com

Kid, kid.no

Kiehl’s, Gimle parfymeri

Klaus Haapaniemi, klaush.com

Klong, klong.se

Kollected by (butikk), kollekted.no

Kosta Boda, norwaydesigns.no

Kremmerhuset, kremmerhuset.no

Kristine Mandsberg, kristinemandsberg.com

Krosser, krosser.no

L

Lee Broom, leebroom.com

Le Creuset, lecreuset.no

Le Klint, ruthsdesign.no

Le Pelican, lepelican.fr.

Lightyears, lightyears.dk

Living, living.no

Lisa Bengtsson, designonline.se

Lisbeth Dahl, Skovveien 7, Oslo, tlf 97 62 84 86

LK Hjelle, hjelle.no

LuckyBoySunday, luckyboysunday.dk

M

Magis, roberttandberg.no,

Maison Martin Margiela, millaboutique.no

Maria Nilsdotter, marianilsdotter.com

Marimekko, marimekko.com

Markslöjd, markslojd.com

Maya Selway, mayaselway.com

Michael Anastassiades, michaelanastassiades.com / creolight.no

Milla Boutique (butikk), millaboutique.no

Mille Notti, inside-too.no

MinaMilanda (butikk), Frognerveien 33, 0263 Oslo, tel. 40 00 15 05

Mineheart, mineheart.com

Minimarket, minimarket.se

Missoni Home, inside-too.no

Montana, montana.dk

Mooi, tannum.no

Moroso, expo-nova.no

Morsø, morsoe.com

Muuto, muuto.com, agent: Lars Bruun, lb@muuto.com / +45 2616 8209

Muubs, Woods AS Showroom; +47 40612848

N

Naver Collection, navercollection.dk / ahuseby.no

Neom Luxury Organics, neomorganics.com

NLXL, nlxl.com

Nordal, nordal.eu

Nordic Flooring, intag.no

Nordpeis, nordpeis.no

Nordsjö, nordsjo.no

Normann Copenhagen, normann-copenhagen.com / christian@normann-copenhagen.com /+47 913 49 025

Norrgavel, norrgavel.se / norrgavel.se/butiker/oslo, tlf.: 23 69 91 02

Northern Lighting, northernlighting.no

O

Oliver Furniture, oliverfurniture.dk

Omexco, intag.no

One Nordic, onenordic.com

Orrefors, orrefors.com

Osborne & Little, poesiinterior.no

Oscar & Clothilde, inside-too.no/ fifty-six.no / 21 07 56 76

P

Palma, palma.no

Per Söderberg, noearlybirds.se

Phil Cuttance, philcuttance.com

Pia Wüstenberg, piadesign.eu

Poesi Interiør, poesiinterior.no

Popham Design, pophamdesign.com

Princess, princessbutikken.no

Pure & Original, eddainterior.no

Q

R

Rais, rais.no

Raun, raun.com, Raun Concept Store, House of Oslo, Tlf. +47 22 83 77 76 oslo@raun.com

Re-Use, reuseshop.no

Retro Villa, retrovilla.dk

Rice, rice.dk

Rosendahl, rosendahl-design.no

Royal Copenhagen, royaldesign.no

Royal Doulton, agentsorgenfri.no

Rue Verte Plus, rueverte.dk

Rydeng Kunsthandel, rydeng.blogspot.no

Röshults, roshults.se

S

Scan, scan.dk

Score & Solder, scoreandsolder.com

Sagaform, sagaform.no

Sanderson, Intag.no

Seletti, eddainterior.no

Sia, sia-homefashion.no/ Tone.HicksJohnsen@sia-homefashion.no

Sika Design, sika-design.com

Skultuna, skultuna.com

Slettvoll, slettvoll.no

Snickeriet, snickeriet.com

Snurk, snurkbeddengoed.nl

Spode, agentsorgenfri.no

Sprell, sprell.no

Studio Snowpuppe, studiosnowpuppe.nl / hviit.no

Shishi, Karenslyst Allé 18, Oslo, tlf 22 55 35 80

Sika-Design, sika-design.comverketinterior.no

Skultuna, millaboutique.no

Slettvoll, slettvoll.no

Snickeriet, snickeriet.com

String, string.se / ahuseby.no

Sum Design (Susanne Dalgaard Moeskjær), sumdesign.dk

Supergrau, supergrau.de

Svenskt Tenn, svenskttenn.se

T

Tacchini, tacchini.it

Tapetorama, tapetorama.se

The Rug Company, therugcompany.com

Thibaut, intag.no

Thora Finnsdottir, norwaydesigns.no

TineK Home, tinekhome.com

Tom Dixon, Gulled.seeske.as

Townhouse Interiør, home-konzept.no, Tlf: 22 69 99 55

Transnatural, transnatural.org, kontakt: arjen(ætt)transnatural.org

V

Vaness Cardui (butikk), vanessacardui.no

Vika Decorum (butikk), vikadecorum.no

Vipp, vipp.com

Vitra, vitra.com / +47 23 11 58 70

Voluspa, mwillumsen.com

W

Waterford, agentsorgenfri.no

Wedgwood, agentsorgenfri.no

Westal, westal.se

When Objects Work, whenobjectswork.com

Wilfa, wilfa.no

Wilkhahn, wilkhahn.com

X

Y

Z

Zanotta, zanotta.it, agent: info@hultmann.dk, butikk: titnett.no

Zara Home, zarahome.comellos.no

Æ

Ø/Ö

Örsjö Belysning,  dkno.no /jesper@dkno.no / +47 9921 9820

Å

Åhléns, ahlens.no

 

Vi ønsker at leverandørguiden vår til en hver tid skal være oppdatert.
Dersom du ser feil eller savner noe i denne listen, send gjerne en mail til miriam@elle.no.